Öröklési jog
Az utóbbi napokban az öröklésről szóló cikkek nagy számban jelentek meg a médiában, véleményünk szerint is fontos lehet ezt a kérdést még mindenkinek életében rendezni.
Legyen szó egy cég átörökítéséről, ahol számít, hogy olyan örökös legyen, aki akar és hajlandó a cégben dolgozni, vagy legyen szó a vagyonelemek elosztásának rendezéséről.
Az öröklési jogot a Polgári Törvénykönyv szabályozza. Van benne egy törvényes öröklési rend, nyilván ha nem rendelkezünk külön, akkor a közjegyző eszerint adja át a hagyatékot.
Törvényes öröklés
Alapesetben a törvényes öröklés szerint a leszármazók és a még élő házastárs részesedik az örökségből.

A végrendelet készítésnek fontos alaki és tartalmi követelményei vannak
Végrendelet készítése
Ugyanakkor mindenkinek lehetősége van, hogy még életében rendelkezzen a vagyonelemeiről halála esetére.
A végrendelet készítésnek több módja van:
- közvégrendelet közjegyző előtt
- írásbeli magánvégrendelet, amihez nem kell közjegyző, akár saját magunk is elkészíthetjük, akár ügyvédi segítséggel
A saját készítésnél kiemelten kell figyelni, hogy az alaki és a tartalmi kellékeknek megfeleljen, mert különben érvénytelen lesz, és olyan mintha semmit sem készítettünk volna. Épp ezért javasolt szakemberhez fordulni ebben a kérdésben is.
A végrendelet készítésénél figyelemmel kell lenni arra, hogy kik a köteles részre jogosultak, illetve fennáll-e a kizárás lehetősége, vagy egyáltalán ki akarjuk-e zárni. Kik azok, akik a hagyatékból részesülnek, és így a hagyatéki terhekért is felelnek, vagy pedig csak hagyományosok és akkor nem törvényszerű.
Viszont ezek olyan részlet szabályok és olyan részletekbe menő kérdések, hogy amennyiben ez valóban felmerül, akkor keressenek minket bizalommal, a Szentes Ügyvédi Iroda áll rendelkezésére.