A Szentes Ügyvédi Iroda elsősorban gazdasági joggal foglalkozik, ez gazdasági társaságoknál a szerződésállomány kezelését jelenti, magánszemélyek esetében is foglalkozunk szerződések kezelésével, élethelyzetnek megfelelően, tipikus példa erre a bérleti szerződés, legyünk akár, bérlő, akár bérbeadó szerepben.
A bérleti szerződés kötelező tartalmi elemei
-
- bérleti díj
- szerződött felek adatai
JÓ TUDNI
Előfordulhat, hogy nem lakáscélú ingatlanokat alakítanak át lakássá és azt adják ki, főleg alagsori és szuterén helyiségek esetén. Ha nem lakás az ingatlan meghatározása, akkor oda nem lehet beköltözni hivatalosan. Erre már önkormányzati rendeletek is születtek (pl. Zuglóban), hogy ami szuterén,- félszuterén besorolású azt nem lehet átminősíteni lakássá.

Bérleti szerződés kötése előtt érdemes tájékozódni, hogy milyen pontok kerüljenek a szerződés szövegébe
További szempontok bérleti szerződés kötésekor
Adott esetben azonban bonyodalomhoz vezethet, ha néhány kérdés nem kerül előre tisztázásra.
- ingatlan használatára vonatkozó előírások (hányan lakhatnak az ingatlanban, fiatalok esetében barát-barátnő ott lakhat-e
- lehet-e dohányozni
- kisállat tartás megengedett-e
- közművek fizetésének módja
3 lehetősége van:
- közműórák a tulajdonos nevén maradnak és a felek egymással számolnak el,
- átírásra kerül a bérlő nevére és ő számol el,
- a közműszolgáltatónál be lehet jelenteni, hogy bérlő van a lakásban, így az óra a tulajdonos nevén marad, de a számla fizetésért a bérlő a felelős: ebben az esetben a leginkább átlátható, hogy ki miért fizet és miért felelős.
A beköltözésen túl a kiköltözésnél is számít az ingatlan állapota. Kérdésként merülhet fel, hogy helyre kell-e állítani az eredeti állapotot, kötelező-e a tisztasági festés, vagy csak ki kell üríteni az ingatlant.

Sok fejfájástól kímélhetjük meg magunkat, ha szakértő segítségét kérjük bérleti szerződés készítésekor
Mit tehetünk, ha a bérlő nem akar kiköltözni a bérelt ingatlanból?
Problémát vet fel a tulajdonosi oldalról az az eset is, hogy mi történik, ha a bérlő nem akar kiköltözni az ingatlanból.
(jogi megoldás erre a közjegyző előtt tett kiköltözési nyilatkozat, ami ugyan plusz költséggel jár az elején, de ha probléma merül fel ezzel kapcsolatban akkor éveket spórolhat meg a tulajdonosnak)
További kérdést vet fel, hogy a bérlő bejelentkezhet-e az ingatlanba?
A bérleti szerződés alapján lehetőség van a bérlőnek bejelentkezni az ingatlanba, függetlenül a tulajdonostól.
Azonban fontos tudni, hogy a tulajdonos bármikor kijelentheti a bérlőt az ingatlanból, hogyha jogosulatlanul jelentkezett be, vagy már nem lakik benne.
A bérleti szerződés esetén is számos részletkérdés merülhet fel, mely sokszor jogi támogatást igényel, a Szentes Ügyvédi Iroda áll rendelkezésére ezen a területen is, keressen minket bizalommal!
E-mail:
szentesiroda@szentesiroda.hu
Telefon:
06 (1) 212-2184